Kiedy cały świat krzyczy JESTEŚ NIKIM…!
Rozwój personalny

19-03-2016

Czy można tworzyć biznes w branży, która nigdy nie padnie?

Na świecie jest miliony branż, w których ludzie tworzą swoje biznesy. Jedni z sukcesami inni z porażkami. Różnica między jednymi, a drugimi jest tylko taka, że Ci drudzy czegoś nie wiedzieli i zbyt szybko się poddali.

DLACZEGO TAK WIELE OSÓB SIĘ PODDAJE?

Ludzie prawdziwego biznesu tworzą swoje firmy dla jakiejś większej idei. Człowiek angażuje się całym sobą w projekt, za którym bardzo często stoją wyższe cele.  Różne cele. Jedni chcą zmieniać świat na lepszy, inni chcą pomagać ludziom, inni po prostu chcą zapewnić byt mniejszej grupie społecznej zwanej rodziną. Każdy ma jakiś cel… Biznes sam w sobie nigdy nie jest celem. Jest tylko elementem układanki naszego życia, drogą. Więc jaka jest odpowiedź na pytanie…Dlaczego ludzie się poddają…

(zaraz, zaraz…kto powiedział że oni tak naprawdę się poddają ?) Może po prostu zmieniają drogę (taktykę). Czy jeżeli ktoś zmienia taktykę oznacza to, że się poddał? Nie znam człowieka, który zrezygnował z realizacji wyższego celu, ale znam takich którzy zmieniali taktykę. Zmieniali tylko strategię działania robiąc krok w tył, aby zrobić większy skok.  Ludzie szybko i pochopnie potrafią kogoś ocenić, kompletnie nie widząc całego obrazka. Jeśli ktoś zmienia branżę, zmienia pracę, rzuca biznes dla pracy lub odwrotnie wcale nie musi oznaczać, że poniósł porażkę. Mam wielki szacunek do  ludzi z których inni się naśmiewają z powodu „porażek”. To przerąbane uczucie gdy cały świat krzyczy „jesteś nikim”,  ale czy naprawdę tak jest? Podejrzewam, że każdy kto ponosił porażkę miałby nam wiele do przekazania. Często nadajemy status porażki „zmianie taktyki” właśnie przez wpływ otoczenia. Ale ma to swoje plusy…

Jakie?

 Każdy uczy się na BŁĘDACH. Sukcesy rzadko uczą. Człowiek w euforii sukcesu nie ma czasu się uczyć. Dlatego powstało powiedzenie: „CZŁOWIEK UCZY SIĘ NA BŁĘDACH”. Osobiście nigdy nie słyszałem ” CZŁOWIEK UCZY SIĘ NA SUKCESIE”.

Wniosek jest jeden: porażki są wbudowane w sukces tak jak cegły w dom.

Nawet mięśnie człowieka muszą ulec uszkodzeniu pod wpływem wysiłku, aby miały szanse urosnąć większe. Dlatego nie można się bać popełniania błędów nawet jeśli ktoś je pochopnie ocenia i traktuje jako naszą porażkę. To każdy z nas nadaje znaczenie wydarzeniom, słowom, otaczającemu światu, bo tylko my mamy prawo widzieć obrazek, który zarysował nam się w głowie. Sami czasami nie znamy go w całości, więc jak możemy pozwolić oceniać go komuś.

Zmiana drogi nie zawsze jest dobra. Czasem robimy to za wcześnie i zdarza się,  że wiele projektów robimy w 50-60 % mając pewne oczekiwania… i nagle kończymy i  zaczynamy nowy… Uwielbiam zdanie, które gdzieś kiedyś wpadło mi w głowę… „SKOŃCZ ZACZYNAĆ, ZACZNIJ KOŃCZYĆ…” Ludzie bardzo często  nie kończą zadań, ponieważ robiąc coś oczekują jakiejś reakcji z otaczającego świata,  jeśli reakcji brak lub co gorsza jest negatywna, ludzie przestają widzieć sens w tym co robią…  a naprawę nie da się na dłuższą metę robić rzeczy, w których nie widzimy sensu.

Biznes to nie tylko ROBIENIE SIANA…

Działanie w imię czegoś więcej niż tylko zarabiania kasy nadaje sens, dlatego warto mieć swoje powody… NAWET JEŚLI NIKT ICH NIE DOCENIA.

Odpowiadając na pytanie tytułowe…

Jedyna branża, która będzie trwać dopóki będą trwać ludzie to produkcja…

PRODUKCJA SENSU ŻYCIA…

Jaki jest Twój powód do działania?

Powiązane artykuły:
  • Biznes
    jest
    prosty